Czytelnicze podsumowanie października

Czytelnicze podsumowanie października

Październik  minął mi jak z bicza strzelił. Nawet nie wiem kiedy. Mój przeczytany stos nie jest imponujący, bo to jedynie sześć książek. Muszę też przyznać, że mój stosik ma charakter w dużej mierze poradnikowy. Taki mamy klimat….

„POKOCHAJ SWÓJ DOM”  BEA JOHNSON

Ależ mnie ta książka o bezodpadowym życiu zadziwiła. Zdziwiło mnie również to jak zmieniło się moje podejście do śmieci. O tak, zabrzmiało jak problem roku, ale trochę tak jest. Książka Bei Johnson to bardzo dobra pozycja, którą czyta się jednym tchem.

Więcej na jej temat możecie przeczytać tutaj.

„BOSKO NIEIDEALNA”  JOWITA TRZASKA

Trzymając w rękach książkę Jowity Trzaski spodziewałam się zupełnie innej lektury. Tymczasem otrzymałam bardzo osobistą spowiedź autorki, która daje do myślenia i kopa do działania. Prócz tego część praktyczna książki naprawdę jest godna uwagi i warto przyjrzeć się jej bliżej (i wypełnić).

Więcej na temat „Bosko nieidealnej” przeczytasz tutaj.

„ROŚLINY NAS OCALĄ”  MIRIAM BOROVICH

Temat ziół to temat rzeka i siedmiu tomów by brakło by je wszystkie opisać. Jeśli ktoś nie wie od czego zacząć książka Miriam Borovich jest wręcz idealna na początek. Każda roślina jest świetnie opisana. Krótko i bardzo merytorycznie, z zaleceniami dotyczącymi stosowania oraz przeciwskazaniami.

Więcej na temat tej książki przeczytasz tutaj.

„IKIGAI. JAPOŃSKA SZTUKA SZCZĘŚCIA”  KEN MOGI

Jak powszechnie wiadomo filozofii czy też idei określających ramy szczęścia jest bardzo wiele na księgarnianych półkach. Ikigai to zupełnie coś innego choć poniekąd ma elementy wspólne ze skandynawskimi propozycjami.  Ta książka to w dużej mierze opowieść jakiej nie znamy o Japonii i jej mieszkańcach.

Więcej na temat książki przeczytasz tutaj.

„REGUŁA NR 1”  MARTA GUZOWSKA

Nie będę zbyt dużo zdradzać na temat nowej książki Marty Guzowskiej. Recenzja „Reguły nr 1” pojawi się na blogu za kilka dni. Mogę jedynie powiedzieć, że czytało się tę książkę bardzo dobrze i bardzo szybko.

Recenzja książki Marty Guzowskiej pojawi się na blogu za kilka dni

„NIE MAMY POJĘCIA”  JORGE CHAM & DANIEL WHITESON

Z fizyki jestem kompletną nogą, ale za to lubię czytać książki tłumaczące zawiłości wszechświata w bardziej łopatologiczny sposób. Ta pozycja jest po prostu świetna dla laików.

Recenzja „Nie mamy pojęcia” pojawi się na blogu za kilka dni

TO TYLE…

Jeśli chodzi o moje czytelnicze podsumowanie. Oby listopad był lepszy. Mam w planach przeczytać duuuużo dobrej literatury. A do tego mam kilka rozpoczętych książek, które wypadałoby skończyć.

A jak wam minął październik pod względem czytelniczym. Podzielcie się ze mną tytułami, które mieliście okazję przeczytać. • Ja w tym miesiącu tylko prawie trzy książki. „Jesień patriarchy” Marqueza „Nowe praktyki kulturowe polaków” i „Przewodnik wędrowca” w 2/3. Nie jest to rewelacyjny wynik, ale w sumie jakoś wszystkie trzy książki wymagające i wolno się je czytało.

  • Tak to bywa z bardziej wymagającymi lekturami… zabierają dużo czasu, ale tez na dłużej z nami pozostają. Ja ubzdurałam sobie, że „Przewodnik wędrowca” przeczytam wiosną. Nie wiem czy słusznie… 😀 Ciekawa jestem tych „Nowych praktyk kulturowych Polaków”…. 😉

   • „Przewodnik wędrowca” o każdej porze roku jest dobry. Mnie zaimponowała wiedza autora, niestety jest jej tak dużo, że traktuję to jako ciekawostki, bo nie wierzę, że zapamiętam nawet 1/3.

    Musisz mi dać czas do końca weekendu, wtedy nadrobię wpisy m.in. o „Nowych praktykach kulturowych” i zapraszam na bloga. Na razie nie miałam czasu na recenzje, ale w niedzielę obiecuję, że się pojawią zaległości.

 • Ja niestety przeczytałam a październiku tylko 2 książki, więc nie jest to najlepszy wynik. Miałam okazję przeczytać książkę Marty Guzowskiej i bardzo polecam.

  • „Regułę nr 1” czytałaś czy coś innego? Reguła świetna z kilkoma małymi zastrzeżeniami. Ale godna polecenia. Na dniach pojawi się recenzja. 🙂

 • Posy2322

  Dużo nie przeczytałam, bo tylko dwie książki, ale zawsze mogło być gorzej 😉
  A Twój stosik wcale nie jest taki mały.
  Pozdrawiam,
  Posy

  • Jak to mówią, lepszy rydz niż nic. A co ciekawego przeczytałaś?

   • Posy2322

    „Ashley i Zemsta Atryda” oraz „Podstawy geografii miast” – w szczególności ta druga pozycja musi wydawać Ci się fascynująca 😛
    Pozdrawiam,
    Posy

    • No tytuł brzmi bardzo ciekawie. Przyjrzę się bliżej. Dziękuję.