Premiery listopada. Książki

Premiery listopada. Książki

Październik obfitował w wiele świetnych premier. Listopad jednak nie ustępuje mu kroku i ma wiele do zaoferowania. Oto kilkanaście zapowiedzi wydawniczych, których jestem ciekawa i na które czekam. Zapraszam do lektury.

Przed wszystkim

PRZED WSZYSTKIM

Data premiery: 7 listopada

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wielowarstwowa powieść o przyjaźni, życiu, śmierci i miłości? Biorę w ciemno z nadzieją na dobrą lekturę.  Prócz tego intrygująca okładka zrobiła swoje. Według Michaela Cunninghama powieść Victorii Redel chwyta za serce. To daje duże nadzieje.

 

 

 

 

NIE CAŁKIEM BIAŁE BOŻE NARODZENIE

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Novae Res

O książkach Magdaleny Knedler słyszałam wiele dobrego, a opis nowej książki z Bożym Narodzeniem w tle bardzo mnie zainteresował. Trup w wannie, mały pensjonat i gęsta świąteczna atmosfera. Wprost nie umiem się doczekać.

 

 

 

 

 

 

 

Jak zawsze

JAK ZAWSZE

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo W.A.B.

Któż nie zna kryminalnej trylogii o prokuratorze Szackim? Tym razem poznamy twórczość Zygmunta Miłoszewskiego w odsłonie komediowo- romantycznej. Opis obiecuje niezłą zabawę. Przeplatające się losy bohaterów z historią Polski w formie powtórki z rozrywki? Czy mając szansę przeżyć coś jeszcze raz można zacząć wszystko od nowa? A może osiągnąć spektakularną klapę?

 

 

 

 

FOOD PHARMACY. PRZEPISY

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Otwarte

“Food pharmacy” bardzo przypadło mi do gustu. Nie tylko pod względem wizualnym i estetycznym. Była świetna również pod względem mertotrycznym. Mam nadzieję, że będzie tak i w tym przypadku oraz, ze będę z niej często korzystać.

 

 

 

 

 

CIEMNA STRONA

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo SQN

Do tej pory nie miałam okazji zaznajomić się z książkami Tarryn Fisher, a ponoć to trzymające w napięciu lektury. W przypadku tej powieści ma być podobnie. Mroczna i hipnotyzująca historia czeka.

“W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards budzi się uwięziona w obcym domu. Została porwana, ale nie wie przez kogo ani dlaczego. Szybko staje się jasne, że jeśli chce odzyskać wolność, powinna dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości i odczytać pozostawione jej wskazówki. Jednak przeszłość skrywa mroczne tajemnice…”

 

SEKRETNA POLSKA

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Pascal

“Polska jest pełna wrażeń i warto wyruszać na ich poszukiwanie jak najczęściej, nie zważając na pogodę i porę roku. Wyjedź do miejsc mniej i bardziej znanych, poznaj ludzi, którzy zarażają pasją, uruchom wyobraźnię, a przekonasz się, że nasz kraj nigdy się nie nudzi!”

To będzie świetny przewodnik! Nie umiem się doczekać, aż będę miała go w rękach.

 

 

 

PSIEGO NAJLEPSZEGO

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Kobiece

“Był sobie pies” w wersji świątecznej?  Proszę bardzo. Nowa książka W. B. Cameron będzie idealną lekturą na około świąteczny czas.

“Josh Michaels jest oburzony, kiedy sąsiad podrzuca mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Nie może jednak oprzeć się ufnemu spojrzeniu brązowych oczu zwierzaka i chociaż nigdy nie miał psa, postanawia przygarnąć Lucy. “

 

 

 

ASTROFIZYKA DLA ZABIEGANYCH

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Insignis

Jak już wiecie bardzo polubiłam książki popularnonaukowe, który w bardzo przystępny sposób tłumaczą co we wszechświecie piszczy i dlaczego. W tym tytule najbardziej porwało mnie sformułowanie “dla zbieganych”.

“Ta książka wyjaśni wam dokładnie to, czego potrzebujecie, by zyskać obeznanie z kosmosem i zacząć rozumieć treść pasjonujących naukowych doniesień: od Wielkiego Wybuchu po czarne dziury, od kwarków po mechanikę kwantową, od odkrywania planet do poszukiwania życia we wszechświecie – po jej lekturze żadne z tych zagadnień nie będzie wam obce!”

 

 

PERSIANA

Data premiery: 8 listopada

Wydawnictwo Insignis

Kuchnia Bliskiego Wschodu niestety jest mi obca w dużej mierze. Bardzo chcę to zmienić i mam nadzieję, że “Persiana” mi w tym pomoże! Książka zawiera sto przepisów na łatwe w przygotowaniu wersje tradycyjnych potraw południowych i wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego.

Czy będą łatwe, na pewno się przekonam i dam Wam znać.

 

 

 

ZŁOTY DOM GOLDENÓW

Data premiery: 21 listopada

Wydawnictwo Rebis

Ależ ta okładka jest piękna. Mam nadzieję, że i środek będzie równie fascynujący. Opis bardzo zachęca do lektury.

“Złoty dom Goldenów to współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń i niezrównana powieść o tożsamości, prawdzie, trwodze i kłamstwach w nowym świecie prawd alternatywnych.”

 

 

 

 

NIEZNANE WIĘZI NATURY

Data premiery: 22 listopada

Wydawnictwo Otwarte

Leśny nurt w literaturze trwa w najlepsze. Z czego się bardzo cieszę ( nie czuję, ze rymuję). Kolejna książka Peterea Wohlleben`a ukaże się i u nas.

“Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.”

EXODUS

Data premiery: 22 listopada

Wydawnictwo SQN

Nowa książka Łukasza Orbitowskiego intryguje okładką i opisem.

“Wyobraź sobie, że w jednej chwili porzucasz wszystko: rodzinę, pracę, hobby, dom i kredyt. Nic nie potrafisz. Nic nie wiesz. Poza jednym – musisz uciekać przed siebie. Przed tobą hałaśliwy Berlin, obóz przesiedleńczy u podnóża Alp, półświatek Lublany i grecka wyspa, gdzie zbliżysz się do strasznej tajemnicy. “Exodus” pozbawia poczucia bezpieczeństwa i ciska w obszary mroku, których istnienie się przeczuwa, ale o których boi się myśleć.”

 

ATLAS OSOBLIWOŚCI

Data premiery: 22 listopada

Wydawnictwo Sonia Draga

Książka, którą poleca Neil Gaiman czy David Grann nie może być zła…

“Gabinet osobliwości celebruje to, co niespodziewane, pomijane, dziwaczne i tajemnicze. Na każdej stronie znajdziesz potwierdzenie, że świat jest bardziej egzotyczny, niż sądziłeś. Dzięki ciekawym opisom, setkom zdjęć, niebanalnych wykresów, tabel i map każdego regionu świata Atlas osobliwości to książka, która przeniesie cię w dowolne miejsce lub czas. Uważaj jednak, bo trudno się od niej oderwać.”

 

 

ZIOŁA W LECZENIU

CHORÓB CYWILIZACYJNYCH

Data premiery: 23 listopada

Wydawnicwto Zysk i S-ka

Nie od dziś wiadomo, ze mam bzika na punkcie ziół i ziołolecznictwa. Każda pozycja o tej tematyce mnie interesuje… Nie ma więc wyjątku i w tym przypadku.

“Truizmem jest stwierdzenie, że wielu chorób można by uniknąć, prowadząc higieniczny tryb życia. Co jednak zrobić, kiedy już się pojawią? Autorka proponuje leczenie ziołami, wykazując się ich niezwykłą znajomością. Równocześnie wyjaśnia ich wpływ na nasz organizm i załącza gotowe receptury.”

 

ROSJA

Data premiery: 22 listopada

Wydawnictwo Czarna Owca

Nowa książka Edwarda Rutherforda z pewnością będzie bestselerem.

“Na kartach tej przebogatej powieści spotykają się chłop i jego pan, kozak i car, pop i Żyd, a ich losy splatają się w wielką rodzinną sagę, która płynie przez stulecia historii, odsłaniając przed nami kraj najbardziej niedostępny i tajemniczy: Rosję. Poprzez dzieje miasteczka leżącego na wschód od Moskwy Edward Rutherfurd buduje rozległą opowieść złożoną z zaskakujących sprzeczności rosyjskiego narodu i rosyjskiej kultury – opowiada o kraju ponurym i egzotycznym zarazem, brutalnym i romantycznym, zanurzonym w rytuałach i jednocześnie przesiąkniętym zabobonnymi lękami. ”

 

HITLER. BIOGRAFIA

Data premiery: 23 listopada

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Książka Anny Dziewit – Meller “Góra Tajget” rozpaliła moją ciekawość jeśli chodzi o postać Adika. Mam nadzieję, że ta książka choć w części ją zaspokoi.

“Tyran, psychopata, wykonawca „programu” ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, na nowo stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter Longerich, renomowany historyk nazizmu, w swojej nowej, obszernej biografii ukazuje nam dyktatora osobiście ingerującego w rozmaite sfery polityki – znacznie intensywniej i aktywniej, niż dotychczas sądzono. Mamy tu nowe spojrzenie na rządy Hitlera i jego rolę w dziejach narodowego socjalizmu.”

 

Sporo tych premier, a to tylko niektóre z tych najciekawszych. Na jakie premiery Wy czekacie w tym miesiącu?