Wybierz mnie – Beth Garrod

Wybierz mnie – Beth Garrod

Przy tej lekturze bawiłam się wybornie i nie byłam w stanie jej odłożyć. „Wybierz mnie” Beth Garrod to lekka i urocza powieść z gatunku young adult, która porywa błyskotliwą opowieścią i wakacyjnym klimatem już od pierwszych stron.

ZARYS FABUŁY

Gorące lato, grecka wyspa, słońce na niebie – dla Meg wakacje nie mogły zapowiadać się lepiej! No, może trochę. Meg twierdzi, że ciąży nad nią klątwa pierwszego pocałunku, głównie za sprawą pewnego fatalnego wydarzenia. Chce o tym jak najszybciej zapomnieć. Idealną okazją są wakacje z dala od rzeczywistości, na greckiej wyspie. Meg wyznacza sobie misję. Chce doświadczyć perfekcyjnego i przyprawiającego o szybsze bicie serca pocałunku. Kiedy poznaje trzech różnych chłopaków cel zdaje się być na wyciągniecie ręki… Nie będzie jednak tak prosto.

KOMEDIA OMYŁEK DLA MLODSZEGO CZYTELNIKA

Beth Garrod świetnie potrafi wprowadzić czytelnika w klimat skąpanej w słońcu Grecję i w dobrym stylu snuć komedię omyłek, pełną zbiegów okoliczności, nieprzemyślanych działań i rozczulających kompromitacji. „Wybierz mnie” ma wszystko to czego oczekuję od powieści na lato. Dobry, błyskotliwy humor, ciekawy romantyczny wątek, lekkość! Mnogość dziwnych i zabawnych sytuacji , w których znaleźli się bohaterowie, wiele razy wywołała w moim przypadku głośny śmiech. Co prawda wiele kwestii autorka wyolbrzymia i nadaje im zbędnego patosu, na szczęście kompletnie nie przeszkadza to w lekturze i w sumie dodaje jej humoru. Sama główna bohaterka ma manię analizowania wszystkiego i przeżywania tego co się wydarzyło, ale przecież każdy nastolatek miał taki okres w swoim życiu. Meg to dziewczyna, której nie da się nie lubić, która wzbudza wiele emocji i przypomina właśnie jak to jest kiedy jest się nastolatkiem, kiedy każda najmniejsza potyczka jest końcem świata.

„Wybierz mnie” to bardzo ciepła opowieść o nastoletnich relacjach, która sprawiła, że zatęskniłam za zamierzchłymi już czasami. Beth Garrod w bardzo sugestywny sposób ujmuje jak ważne jest byśmy byli sobą, nie spełniać na siłę czyiś oczekiwań. Autorka tak zgrabnie poprowadziła całą historię, że niemal do samego końca nie było wiadomo który z trzech chłopców tak na prawdę zawrócił w głowie Meg.

„Wybierz mnie” to książka idealna na wakacje. Jest niesamowicie klimatyczna, pełna humoru i nastoletniej beztroski. To bardzo szybka i lekka lektura, która umili jedno popołudnie.

Czytajcie i bawcie się dobrze! 

MOJA OCENA: 7/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem YA