Skorpion. Prawniczka Camorry #1 – Anna Falatyn

Skorpion. Prawniczka Camorry #1 – Anna Falatyn

Powiem krótko, „Skorpion” Anny Falatyn kompletnie mnie zaskoczył.

Raczej spodziewałam się po nim rzewnego romansu z mafijnym tłem. Szczególnie, że okładka nie zachęca i sugeruje właśnie taką treść. Nie powiem, miałam ochotę na taką lekturę. Na szczęście dostałam zupełnie coś innego. Coś gęstego, pochłaniającego, z świetnie nakreśloną intrygą i dopieszczonego w każdym szczególe. Oczywiście wątek romansu mocno odciska się w fabule jednak jest tak dobrze ograny, że ja nie mam żadnych pytań.

ZARYS FABUŁY

Pogrążony w chaosie i korupcji Neapol zainfekowany przez mafię. W tym mieście mieszka Lisa – młoda prawniczka, która właśnie przegrała sprawę o gwałt. Nie wybroniła syna bardzo wpływowego człowieka. Już wie, co może ją za to spotkać.
Jednak zamiast się ukryć i wycofać, kobieta próbuje znaleźć odpowiedź na nurtujące ją od dawna pytanie: co się stało z jej ojcem? Przypadkowo znajduje notatnik, a w nim zapiski, które tylko na pozór nic nie znaczą.
Tropy prowadzą ją prosto do Jamesa Morettiego, włoskiego miliardera i przedsiębiorcy, nieoficjalnie szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Kampanii. Władza i pieniądze czynią go nietykalnym, mimo to mężczyzna czuje zaciskającą się na gardle pętlę.
Lisa i James zawierają układ. Oboje mogą wiele zyskać albo wszystko stracić. Jednak zaufanie to ostatnia rzecz, którą mogą sobie wzajemnie zaoferować.

NIE TYLKO MAFIJNY ROMANS

Autorka w bardzo sugestywny sposób nakreśliła obraz mafijnego świata jego struktur i sposobu działania, oddając jednocześnie klimat od którego nie chciałam się uwolnić. Jest brutalnie, krwawo i bardzo tajemniczo! Wielowątkowość tej opowieści nie pozwala na nudę, a świetnie namalowane słowami neapolitańskie tło sprawiło, że Włochy były namacalne i takie prawdziwe! Kolejnym ogromnym plusem tej powieści są jej postaci. Charyzmatyczne, z krwi i kości, czasem nieobliczalne i po prostu fascynujące, głównie za prawą dualnej natury niektórych z nich. Ich działania są przemyślane, logiczne i spójne, śledzenie ich to rollercoaster bez trzymanki. Sprzeczności, które dzielą z drugiej strony okazują się czymś co nierozerwalnie łączy. Całość czyta się niewiarygodnie dobrze i bardzo trudno jest się od niej oderwać.

Przyznam, że była to dla mnie bardzo emocjonująca i ekscytująca lektura. Wykreowany przez autorkę świat jest tak bardzo wciągający. Jak wcześniej wspomniałam powieść jest dopracowana w każdym szczególe i tworzy niesamowicie intrygującą całość. Autorka świetnie buduje napięcie i tworzy niepozwalającą o sobie zapomnieć i pełną napięcia intrygę. Już czekam na kolejne odsłony tej serii! Coś czuję, że będzie jeszcze lepiej! Czytajcie jeśli chcecie oderwać się od rzeczywistości, znaleźć się w innym miejscu i cieszyć się gęstą i pochłaniającą lekturą.

MOJA OCENA: 8/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Niezwykłe