Dlaczego właśnie ja – E.G. Scott

Dlaczego właśnie ja – E.G. Scott

Powieść „Dlaczego właśnie ja”, była idealną odskocznią, kilkugodzinną rozrywką z wciągająca fabułą i skrzętnie utkaną intrygą. E.G. Scott – duet pisarski znany z „Nic o mnie nie wiesz” wraca z thrillerem, któremu nie sposób się oprzeć, a jego lektura jest pochłaniająca.

ZARYS FABUŁY

Charlotte jest byłą neurochirurżką, która wraz ze swoją przyjaciółką Rachel, kobietą po przejściach, prowadzi gabinet akupunktury i masażu. Udziela się na czacie dla ofiar traumy, gdzie daje wsparcie innym kobietom, ale też je otrzymuje.

Ma również chłopaka, Petera, rzekomo agenta specjalnego, o którym sama niewiele wie. Peter nalega, aby ich związek pozostał całkowitą tajemnicą. Dlatego kiedy Peter znika bez słowa, Charlotte obawia się zgłosić na policji jego zaginięcie.

Kilka tygodni później policja kontaktuje się z nią w sprawie identyfikacji zwłok. Przekonana, że chodzi o ukochanego, Charlotte jedzie do kostnicy i z ulgą stwierdza, że leżące na stole ciało nie należy do Petera, lecz do nieznanej kobiety. Ulga szybko ustępuje miejsca konsternacji, a potem przerażeniu, gdy Charlotte uświadamia sobie, że policja interesuje się nią jako jedną z podejrzanych.

Dlaczego ofiara wskazała Charlotte jako kontakt w nagłych wypadkach? Chodzi o zemstę? A może to ostrzeżenie? Jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje Peter? Charlotte rozpoczyna wyścig z czasem – musi poznać prawdę na temat zamordowanej kobiety i dowiedzieć się, co je łączyło. To, co odkryje, przejdzie jej najśmielsze wyobrażenia.

DOBRZE SKROJONY THRILLER

Cóż mogę powiedzieć – thriller czyta się zaskakująco dobrze i szybko. Historia ma bardzo dobre tempo, zaskakujące zwroty akcji i dobrze nakreślone postaci (choć brakowało mi nieco pogłębionej analizy psychologicznej). Każdy z bohaterów jest kompletny i prawdziwy w tym co robi, jak się zachowuje i jakie podejmuje decyzje. Przyznam jedynie, ze momentami irytowała mnie główna bohaterka i to jak bardzo była momentami łatwowierna, a wręcz naiwna. Choć w tej swojej naiwności w jakiś sposób może nie urocza, ale prawdziwa. Twardo stąpająca po ziemi kobieta, która w pewnym obszarach swojego życia pozwoliła sobie na podążanie za tym co czuje bez zdroworozsądkowej analizy.

„Dlaczego właśnie ja” to dobrze skrojony thriller. Lektura zmusza do nieustannego prowadzenia własnego śledztwa i zgadywania, kto jest zabójcą, kto za tym stoi. Duet pisarski E.G. Scott świetnie się spisał budując pełną napięcia, manipulacji, kłamstw i tajemnic opowieść. Nie można się od niej oderwać., napięcie narasta z każdą kolejną stroną, podobnie jak i ekscytacja.

Jeśli szukacie powieści niepokojącej, pełnej napięcia oraz akcji i z wymuskanymi postaciami to serdecznie polecam sięgnąć po „Dlaczego właśnie ja”.

MOJA OCENA: 8/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem MUZA