Sexy zaczyna się w głowie – Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz

Sexy zaczyna się w głowie –  Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz

Drogie Panie, Dziewczyny, Kobiety – mam do zaproponowania coś wspaniałego i jednocześnie pięknego, co warte jest uwagi każdej z nas. „Sexy zaczyna się w głowie” to nowa i absolutnie fantastyczna książka autorek #girlstalk. To mądra życiowo publikacja i wierzę w to, że może pomóc wielu kobietom w pracy nad sobą.

SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

Karolina Cwalina-Stępniak i Paulina Klepacz tym razem wzięły na tapet trzy bardzo ważne sfery naszego życia: samoakceptację, samoświadomość oraz seksualność. Każdy z trzech rozdziałów ujmuje te tematy z różnych perspektyw. Autorki radzą jak zacząć żyć w dobrej relacji z samym sobą, polecają holistyczne podejście polegające na samomiłości, akceptacji i wyrozumiałości. W inspirujący sposób rozpisują się o samoświadomości i trudnej sztuce odkrywania i słuchania własnych potrzeb oraz podążania za nimi. Dzięki budowaniu samoświadomości poznajemy siebie, a ta wiedza może okazać się kluczowa by żyć w zgodzie ze sobą. Nie nastąpi to jednak jeśli nie będziemy siebie akceptowały. Autorki poruszają i rozkładają na czynniki pierwsze takie zagadnienia jak motywacja, budowanie pozytywnych nawyków, samodyscyplina, uważność, rola diety w naszym życiu i wiele innych. Uczą jak zbliżyć się do siebie, zrozumieć i w końcu darzyć miłością siebie i swoje ciało, tak jak na to zasługuje.

Rozdział o seksualności, choć nieco ogólny, to jest niezwykle ważną częścią książki, bez której trudno sobie wyobrazić tę publikację. Autorki w piękny, delikatny i ciekawy sposób opowiadają o oswajaniu swojej seksualności, rozwijaniu i rozpoznawaniu własnych potrzeb seksualnych. By w pełni skorzystać z tego rozdziału warto wykonać dołączone do niego ćwiczenia.

Cieszy mnie fakt, że autorki promują to, że jesteśmy wystarczające takie jakie jesteśmy i nie musimy dążyć do nieosiągalnych ideałów. Książka zawiera również wypowiedzi wielu ekspertów z zakresu psychologii, całe mnóstwo prawdziwych historii kobiet, które dzielą się swoim doświadczeniem, drogą do samoakceptacji. Bardzo to pocieszające i motywujące. Każdy rozdział zawiera świetne, uświadamiające ćwiczenia praktyczne.

Na dodatek książka jest przepięknie wydana, a zachwycające ilustracje Anny Halarewicz wspaniale dopełniają całość i tworzą zarazem niesamowity klimat książki. „Sexy zaczyna się w głowie” to publikacja, od której nie tylko nie mogłam się oderwać -przestać czytać, ale i oderwać oczu. Myślę, że to doskonały pomysł na prezent od kobiety dla kobiety. Piękny i wartościowy.

W moim odczuciu to bardzo udany projekt, merytoryczny, życiowy i praktyczny. Takie publikacje o kobietach napisane przez kobiety chcę czytać! Polecam ją Waszej uwadze!

MOJA OCENA: 9/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem SENSUS