Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy – Jakub Porada

Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy – Jakub Porada

Literatura rozwojowa ma to do siebie, że z jednej strony może być niezwykle pomocna, a z drugiej być zagrożeniem dla zdroworozsądkowego podejścia do życia. Sięgając po książkę Jakuba Porady nie miałam zbyt wielu oczekiwań – podeszłam do tej pozycji z czystą głową. Obawiałam się jedynie, głównie po rozmiarze publikacji i ilości rozdziałów, że autor będzie ślizgał się po powierzchni, a z lektury nie będzie można wynieść nic cennego co choćby w najmniejszym stopniu mogłoby zmienić podejście w jakiejś dziedzinie życia. Na szczęście niesłusznie.

DASZ RADĘ!

Jakub Porada w swojej książce podpowiada jak dać radę w wielu dziedzinach życia. Nie jest to poradnik, a raczej bardzo swobodny i podany w lekkostrawnym stylu wywód z mnóstwem anegdot, o tym czemu w życiu warto się poświęcić, co sprawia, że nawet najgorsze czasy mogą okazać się tymi najciekawszymi i najlepszymi.

Lubię tę publikację za jej lekkość, nienachalny i gawędziarski styl pisania autora, za brak zadęcia i kija w tyłku, za proste triki, które z łatwością można wcielić w życie.

Co prawda w wielu kwestiach nie zgadzam się z Jakubem Poradą, jednak równie często oddaję mu słuszność. Kwestia porannego wstawania i działania od wczesnych godzin nie przemawia do mnie jako antidotum na prokrastynację, mimo tego, że tak jak autor również jestem skowronkiem. Nie każdy nim jest, znam osoby, które uruchamiają swoje moce przerobowe dopiero późnym wieczorem i wtedy są najbardziej produktywni i efektywni. Nie mniej jednak książka „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy” stawia czytelnikowi wiele pytań, zachęca do stawiania sobie wyzwań, szukania nowych pasji, próbowania w życiu nowych rzeczy.

CIEKAWA PUBLIKACJA, KTÓRA MOŻE OKAZAĆ SIĘ BARDZO INSPIRUJĄCA

Czy to książka, która zmieni moje lub Wasze życie? Zdecydowanie nie, jednak może być impulsem do zmiany, czasem małej czasem dużej. We mnie wywołała kilka impulsów – jak notowanie. Od dawna wiedziałam, że notowanie i zapisywanie ma wiele dobrych skutków i poprawia nie tylko pamięć, ale i poszerza perspektywę, wzmaga kreatywność i ma działanie terapeutyczne. Dopiero Jakub Porada kilkoma argumentami skłonił mnie by faktycznie wyciągnąć notatnik i zapisywać to co przyjdzie mi do głowy.

Jeśli lubicie audiobooki to na Empik Go znajdziecie audiobooka czytanego przez samego autora. Włączyłam sobie kilka razy w samochodzie i bardzo dobrze się tego słucha, jak podcastu czy audycji radiowej.

Polecam. Zarówno książkę jak i audiobooka! Jako ciekawostkę, coś innego, odskocznię od tego co czyta się zazwyczaj.

MOJA OCENA: 8/10

Wpis powstał we współpracy z Kompanią Mediową