Boski kurort – K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło

Boski kurort – K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło

Duet pisarski K.A. Figaro oraz Alicja Skirgajłło oddał w ręce czytelników pikantny, rozgrzany do granic możliwości, odważny i bezkompromisowy erotyk, który czyta się zaskakująco dobrze.

Fakt, po tego typu literaturę sięgam niezmiernie rzadko, jednak poprzednia powieść K.A. Figaro „Serce na walizkach” przekonała mnie na tyle do stylu autorki, że sięgnęłam i po „Boski kurort„. A „Boski kurort” to takie „Serce na walizkach”, tylko na sterydach.

ZARYS FABUŁY

Kaja i Liliana od dłuższego czasu tworzą relację, której głównym spoiwem jest pożądanie. Wyjazd do kurortu miał je odprężyć i nadać nowy powiew świeżości w ich związku. Plany jednak komplikuje przystojny szef hotelu, który wywołuje w Kai mnóstwo emocji i otwiera jej oczy na nowe doznania. I nie tylko. Powoli udowadnia jej, że miłość jest tylko jedna… Niestety, przyjaźń z Lilianą stoi pod znakiem zapytania. A gorycz, jaką w sobie nosi przyjaciółka, stopniowo zaczyna się ujawniać. Przyjaźń czy miłość? Czy walka, jaką stoczy ze sobą Kaja, da jej ukojenie i chwilę radości? A może wybierze jednak to, co już sprawdzone, wypróbowane? Czyli stabilność u boku Lilki i bycie na drugim planie?

LEKKI EROTYK, KTÓRY NIE TRĄCI INFANTYLNOŚCIĄ

Boski kurort” to lektura, można powiedzieć, błyskawiczna. W szaleńczym tempie śledzi się poczynania głównych bohaterek, ich miłosne igraszki i bogate życie seksualne. Pikantny romans usiany jest naprawdę gęsto, a mnogość scen erotycznych na szczęście została napisana w bardzo dobrym stylu i nie powodowała zażenowania infantylnym słownictwem. Zabrakło mi jednak w tej książce historii, elementu fabuły, który nadałby jej głębi czy drugiego dna. Mimo tego to bawiłam się przy tej lekturze bardzo dobrze i nie analizując poszczególnych działań bohaterów całość wypada OK.

Jeśli lubicie romanse i erotyki to polecam, jeśli nie przepadacie za dużą ilością erotycznych scen to nie polecam. Książka idealna na leżak, bądź na początki jesiennej chandry. 

MOJA OCENA: 5/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Lipstick Books