Wylecz PCOS – Amy Medling

Wylecz PCOS – Amy Medling

Październik to miesiąc różowej wstążki. Oczywiście jak najbardziej popieram tę ideę całą sobą. Mało jednak mówi się o innych wyniszczających kobiety chorobach. Marta, która prowadzi blog Superstyler napisała ostatnio tekst o tym, że poza październikiem niewiele się mówi o kobiecych nowotworach i innych chorobach, a dbać o zdrowie przecież trzeba przez cały rok. Oczywiście są cudowne osoby w sieci, dla których to niej jest temat tabu. Lady Margot jest dla mnie ambasadorką walki z endometriozą, a LifeManagerka nie boi się żadnego kobiecego tematu i w iście kobiecym języku mówi o tym o czym wielu milczy. Zainspirowana tymi wspaniałymi kobietami postanowiłam się do edukować w wielu kwestiach i m.in. przeczytać książkę Amy Medling o walce z PCOS.

CO TO JEST PCOS?

Na zespół policystycznych jajników może cierpień niemal 15%- 20% kobiet na całym świecie. To zatrważająca liczba biorąc pod uwagę fakt, że w połowie są to niezdiagnozowane przypadki.

PCOS to zaburzenie endokrynologiczne, które rozregulowuje gospodarkę hormonalną organizmu. W dużym skrócie może wpływać na przemianę materii, stężenie insuliny, płodność czy zdolności poznawcze. To podstępna i trudna do zdiagnozowania choroba, która objawia się dosyć powszechnymi symptomami. A nieleczona bądź leczona nie tak jak trzeba może spowodować pogorszenie się stanu zdrowia.

DIVA PCOS

Amy Medling od lat cierpi na PCOS. Przerażała ją wizja życia bez kontroli nad własnym ciałem i samopoczuciem. Kiedy zaczęła walczyć i się edukować zaczęła inspirować inne kobiety. Tak w skrócie zrodził się koncept Diwy PCOS, który moim zdaniem jest niezwykle trafiony. Zważywszy na pewne uwarunkowania chorując na PCOS trzeba się pewnych wystrzegać. Jak to Diwa.

Medling opierając się na fachowej wiedzy i doświadczeniu opracowała plan walki z PCOS. Twierdzi, że w 21 dni można pokonać chorobę i polepszyć jakość swojego życia.

CZY WARTO

Książkę Medling przeczytałam od deski do deski w kilka wieczorów i jednym z wniosków, który się nasuwa dotyczy tego, że ta książka jest nie tylko dla tych kobiet, które walczą z PCOS bądź podejrzewają, że go mają. To książka dla wszystkich kobiet, które pragną żyć zdrowo w pełnym tego słowa znaczeniu. Autorka holistycznie podchodzi do kobiecego organizmu i jej plan obejmuje jego uzdrowienie zaprowadzając harmonię w każdej sferze życia kobiety.

DOBRY PLAN?

Ten 21 dniowy plan działania ma ręce i nogi. Jest bardzo dokładny. Czuć, że przygotowano go z należytą starannością. Dosłownie na każdy dzień autorka zamieściła szczegółowe wskazówki co do odżywiania, lekcje, inspiracje i afirmacje. Czy ten plan jest praktyczny i faktycznie do zrobienia? O tym nie miałam okazji się przekonać. Jednakże wiele propozycji autorki pewnie wprowadzę do swojego trybu życia.

Jedynym takim nie do końca zgrzytem jaki znalazłam w tej publikacji są promowane produkty Amy Medling, która znajdując niszę na rynku postanowiła ją zapełnić i jednocześnie pomóc kobietom. Na ile jest to etycznie – nie mnie to oceniać. Te produkty znajdują się głównie w przepisach, a i często autorka wspomina o zamiennikach. Poza tym o swoich produktach wspomina na tyle rzadko, że nie odczuwa się by to była chamska reklama.

A i jest jeszcze jednak kwestia. Mianowicie wydanie. O wiele lepiej korzystałoby mi się z tej książki gdyby była w twardej oprawie i gdyby szata graficzna była bardziej przejrzysta. Obawiam się, ze za kilka miesięcy mój egzemplarz będzie w opłakanym stanie.

POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU

“Wylecz PCOS” to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat kobiecego organizmu i zdrowia. Sprawdzona wiedza medyczna z różnych dziedzin (pscyhologia, dietetyka, endokrynologia czy neurologia i wiele innych) przeplata się z doświadczeniami autorki. W książce znajdziemy mnóstwo przepisów kulinarnych poprawiających samopoczucie, psychologicznych porad w formie pogadanek. Dla osób pragnących zgłębić temat, autorka zamieściła pokaźną bibliografię. Wiele miejsca poświęciła  również samokontroli, nastawieniu i odżywianiu.

PODSUMOWANIE

Książka Medling to bardzo merytoryczna publikacja, która w holistyczny sposób podchodzi do zdrowia kobiety. Myślę, że każda z nas wyniesie coś dla siebie z tej lektury. Pigułka wiedzy z mnóstwem inspiracji i motywacyjnym kopem. To coś dobrego czym warto się zainteresować i nie jest to lektura tylko dla kobiet z PCOS. To książka o podstawach zdrowego życia każdej z nas.

Nasze zdrowie często zrzucamy na drugi albo trzeci plan, mimo że ciągle go sobie życzymy i mówimy, że jest najważniejsze. Ten kompletnie nieszczęśliwy paradoks może być opłakany w skutkach. Dlatego kobiety badajmy się, kontrolujmy swoje zdrowie i walczmy o dobre życie.

Przeczytaj jeśli: jesteś kobietą

Wylecz PCOS” w trzech słowach: bardzo dobry poradnik dla kobiet o tym jak być zdrową przez całe życie.

Przydatność do spożycia: 8/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova