Serce na walizkach – K.A. Figaro

Serce na walizkach – K.A. Figaro

„Serce na walizkach” było moim pierwszym spotkaniem z twórczością K. A. Figaro. Choć rzadko sięgam po romans czy też erotyki, głównie z powodu oklepanych schematów, tak lektura tej książki sprawiła mi sporą przyjemność.

ZARYS FABUŁY

Bohaterka książki „Serce na walizkach” autorstwa K.A. Figaro – Małgorzata ma możliwość uciec na chwilę od rzeczywistości, od na pozór idealnego życia, apodyktycznego męża, który jej nie zauważa. Usilne działania Małgorzaty by naprawić małżeńskie relacje, rozniecić ogień w ich związku spełzają na niczym.
Jako agentka nieruchomości musi pilnie wyjechać do klientka na drugi kraniec Europy by popracować. Spotkanie z klientem, który obezwładnia ją swoją aparycją i charakterem jednak wiele zmienia. Raul sprawia, że Margaret (jak ją nazywa) w końcu jest sobą, czuje się piękna, ważna i szczęśliwa. Czy mu ulegnie?

LEKKI I WCIĄGAJĄCY ROMANS/EROTYK

„Serce na walizkach” to lekki erotyk, który co prawda porusza kilka trudniejszych tematów jak np.: przemoc psychiczna w związku, jednak to gorący romans gra tutaj pierwsze skrzypce. Historia jest dość prosta i schematyczna, jednak mimo to jej lektura sprawiła mi ogromną przyjemność. Klimat portugalskiego wybrzeża u progu lata jest dla tej historii doskonałym tłem i dodaje jej koloru oraz smaku. Ciekawa postać jaką jest główna bohaterka, również jest zaletą tej powieści. Przyznam, że na początku strasznie mnie irytowała i chciałam by w końcu wzięła los we własne ręce. Z czasem jednak przyzwyczaiłam się do jej relacji z samą sobą i tym jak radzi sobie z różnymi problemami. Jedyne co drażniło mnie od początku do końca to zaznaczanie statusu społecznego bohaterów. Jakie marki, ile pieniędzy, jak luksusowe jest to czy tamto. Zdecydowanie jednorazowa wzmianka by wystarczyła. Na szczęście ten aspekt nie przeszkadza na tyle w lekturze by ją odłożyć.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością K.A. Figaro było bardzo udane i czekam na kolejne odsłony cyklu. „Serce na walizkach” to książka idealna na plażę, na letnie zaczytanie, emocjonująca i bardzo zmysłowa.

MOJA OCENA: 6/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Lipstic Books