Nieposkromiona – Glennon Doyle

Nieposkromiona – Glennon Doyle

Oto książka obowiązkowa dla każdej kobiety. Książka – podręcznik o tym, jak w końcu przestać się krzywdzić i obwiniać, wsadzać we wstrętne i ograniczające stereotypy, dać sobie przestrzeń na bycie sobą i nie dawać przyzwolenia na to by inni mogli nas określać, w jakikolwiek sposób. Mowa o „Nieposkromionej” Glennon Doyle, książce która zmienia myślenie, wzbudza ogrom emocji i przytula czytelniczki dając do zrozumienia, że każda z nas jest wystrarczająca, wspaniała i niepowtarzalna!

O CZYM?

„Ta książka nie przeprowadzi Cię przez tę trudną drogę. Ta książka zainspiruje Cię do odnalezienia siebie autentycznej i wolnej. Jest zbiorem prawdziwych historii o tym, jak powstawały klatki pewnej kobiety, dlaczego w nich tkwiła i co pomogło jej się z nich uwolnić. To opowieść pełna szczerych, czasem bolesnych wspomnień i przemyśleń, którymi trudno byłoby podzielić się nawet z najbliższą przyjaciółką. W tej intymnej, osobistej książce znajdziesz też to, co najważniejsze: elektryzujące wezwanie do przebudzenia i odzyskania swojego życia na własnych warunkach.”

GLENNON DOYLE PRZYTULA I WSPIERA

„Nieposkromiona” to zbiór krótkich tekstów-opowiadań z życia autorki o tym jak zostaliśmy uwięzieni w oczekiwaniach świata i jak się z nich uwalniamy. Na swoim przykładzie opowiada jak odzyskać siebie, pokochać siebie, zaufać sobie i porzucić oczekiwania innych. Glennon Doyle uczy zdrowego podejścia do siebie, życia i innych. Uczy szacunku i pomaga zrozumieć wiele kwestii. Tym co pisze otacza czytelniczki opieką, płaszczem poczucia, że każdy z nas jest inny i to jest wspaniałe.

Glennon pozwala na wnikliwe spojrzenie w jej życie po to by wynieść wnioski, by móc się sobie coś uzmysłowić, przekonać się, że wcale nie musimy żyć według schematów i uwolnić się od oczekiwań. Dzieli się z czytelniczkami przejmującą autorefleksją, otwarcie i szczerze. Autorka, co prawda, wpada w pewną kaznodziejską retorykę, jednak jest ona w wielu przypadkach nie tylko uzasadniona, a konieczna i bardzo otrzeźwiająca.

„Nieposkromioną” Glennon Doyle polecam każdej dziewczynie i każdej kobiecie. To bardzo mądra życiowo, wartościowa i poruszająca książka, która otwiera oczy. Zmusza do refleksji i przewartościowania kilku rzeczy.
Podczas lektury „Nieposkromionej” nieraz zakłuło mnie w sercu, nieraz zapłakałam, nieraz miałam wrażenie, że Glennon opowiada moją historię. Czułam, że ktoś mnie rozumie i wspiera.

To dla mnie jedna z ważniejszych książek tego roku.