Meghan i Harry: Prawdziwa historia – Colin Campbell

Meghan i Harry: Prawdziwa historia – Colin Campbell

Brytyjska korona to fenomen. Wielowiekowa tradycja i konwenanse ścierają się z nowoczesnością. To zawsze ciekawy spektakl. I trochę serial kostiumowy na żywo, który przez tabloidy zostaje odarty z dostojności i tajemniczości. Lady Colin Campbell w swojej książce stara się podsycać ciekawość i dolewać oliwy do ognia, by zainteresowanie nigdy nie minęło.

OPIS WYDAWCY

Skandale, wielkie ambicje i konflikty interesów. Historia Megan i Harry’ego, jakiej nie znacie.

Jakie dylematy doprowadziły do kontrowersyjnego usunięcia się księcia Harry’ego i Meghan w cień? Jakie cele przyświecają tej młodej, szalenie ambitnej parze?

Znawczyni królewskiego dworu – Lady Collin Campbell – obnaża funkcjonowanie brytyjskiej monarchii i wyjaśnia, na jakich warunkach Harry i Meghan chcieliby zbudować swoją przyszłość.

Autorka książki zagląda za kulisy związku księcia i księżnej Sussex. Rozmawia z przyjaciółmi, krewnymi, dworzanami i kolegami po obu stronach Atlantyku, ujawniając tło najbardziej nieoczekiwanej królewskiej historii od czasu abdykacji króla Edwarda VIII. Nakreśla dylematy i czające się pod powierzchnią problemy, które doprowadziły do decyzji o ustąpieniu pary ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej.

CIEKAWE STUDIUM MEGXITU

Po wywiadzie u Oprah Winfrey świat podzielił się na zwolenników brytyjskiej korony i fanów Meghan Markle ( tak, to według opinii publicznej mocno się wyklucza). Specjaliści wszelkiej maści ścierali się o prawdziwość wypowiadanych przez Meghan Markle i księcia Harry`ego słów. A mnie w tej historii czegoś brakowało, co nie pozwoliło mi opowiedzieć się po żadnej ze stron.

Książka Lady Colin Campbell również nie zmieniła mojego podejścia. Okazała się być jednak ciekawym studium przyczyn Megxitu i pewnego poglądu.

Niewątpliwie „Meghan i Harry. Prawdziwa historia” jest wciągającą lekturą, autorka ma ogromną łatwość opowiadania, snucia różnych teorii i fantazjowania, analizowania czyiś poczynań na podstawie tego jakim dzieckiem był i wysnuwania bardzo daleko idących wniosków.

Niestety całość trąci tanią sensacją i szukania dziury w całym. Choć Lady C stara się sprawiać pozory obiektywnej wobec tej historii, to niechęć wobec kobiet, które „weszły” do rodziny królewskiej jest mocno wyczuwalna. I to na każdej stronie. Liczne porównania, anegdotki ale nie tylko. Co prawda autorka o innych członkach rodziny królewskiej również stara się wypowiadać w niezbyt pochlebnym tonie, ale to wszystko ukorzenione jest w poglądzie, że to przez kogoś, kto nie ma szacunku dla tradycji i zasad. Po lekturze mam również mieszane uczucia co do źródeł Lady C, często nienazwanych i niemożliwych do zweryfikowania. Moralnie wątpliwe jest dla mnie również to, że autorka szczyci się demaskowaniem członków rodziny królewskiej, odkrywania jej tajemnic i podawania do opinii publicznej.

PODSUMOWANIE

W moim odczuciu to publikacja, która miała potwierdzić nienawistne uczucia Brytyjczyków do Meghan Markle i odejścia tej książęcej pary od rodziny królewskiej. Każda historia potrzebuje ofiary i kata. Lady C. w swojej publikacji dosyć dosadnie ubiera swoje poglądy na ten temat w „ciekawe” i trochę niestworzone historie.

Książkę „Meghan i Harry. Prawdziwa historia” polecam osobom zainteresowanym tematem brytyjskiej korony i Megxitem. Polecam jako studium pewnego poglądu i jego korzeni, bo to absolutnie nie jest obiektywna publikacja, z której należy czerpać jakąkolwiek wiedzę. Nie jest to publikacja , która powinna mieć jakikolwiek wpływ na myślenie i opinię o członkach rodziny królewskiej. Dopóki sami nie wypowiedzą się na dany temat, zwyczajnie nie mamy prawa.

MOJA OCENA: 6/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Kobiece