Dotyk – Ilona Gołębiewska

Dotyk – Ilona Gołębiewska

Ilona Gołębiewska znów to zrobiła! Urzekła mnie i porwała „Dotykiem”, który dosłownie pochłonęłam w jedno popołudnie! Namiętna, zmysłowa, pełna pasji i życiowych zawirowań opowieść o młodych ludziach, którzy czasem gubią się w dorosłym życiu i robią głupie rzeczy.

ZARYS FABUŁY

Jeden dzień, jedno spotkanie, jedna decyzja… Tyle wystarczy, by odmienić swój los lub stracić coś bezpowrotnie. Majka i Michał są tego przykładem.

Ona uwielbia brawurę i prowadzi szalone życie. Jej znakiem rozpoznawczym są ryzykowne decyzje, szemrane znajomości i wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Zrobi, zanim pomyśli. Nigdy niczego nie żałuje. Płaci wysoką cenę za swoje błędy.

On, mimo młodego wieku, ma w życiorysie kilka poważnych rys i dramatycznych zdarzeń. Wie, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę i ciężka praca. Każdego dnia podejmuję próbę rozliczenia się z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć.

Majka i Michał. Są jak dwa żywioły, dwa zupełnie inne światy.

Ale już podczas pierwszego spotkania wiedzą, że ta znajomość odmieni ich życie. Poznają się w najgorszym dla siebie momencie. Są poranieni, zagubieni, z bagażem złych doświadczeń i problemów. Ukojenia szukają z niezobowiązującej relacji.

URZEKAJĄCY „DOTYK”

Autorka stworzyła bardzo wciągającą wielowątkową powieść, w której relacje międzyludzkie to istny tygiel rozmaitości. Ogrom zawirowań i dwoje bohaterów, których łączy pewna nić porozumienia i niesamowita chemia. Ilona Gołębiewska pisze w porywającym stylu i nie pozwala by czytelnik znudził się choć przez chwilę. Operując emocjami na najwyższych levelach nie popada w pompatyczny ton i chwyta za serce. „Dotyk” czyta się z ogromną przyjemnością, ciekawością i zafascynowaniem. Mnogość komplikacji życiowych jaka spotykała bohaterów złożyła się na powieść przemyślaną i dopracowaną w szczegółach. Tak jak „Zmysły” tak i „Dotyk” czuje się całym sobą. W dodatku kilka razy autorka nawiązała do znanych ze „Zmysłów” kwestii.

Jeśli lubicie bardzo emocjonujące powieści obyczajowe i romanse to kolejna powieść Ilony Gołębiewskiej wpisuje się w to credo idealnie! 

MOJA OCENA: 7/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem MUZA