Premiery września. Książki

Premiery września. Książki

Dla wielu i również dla mnie wrzesień to taki nowy początek. Rozpoczynamy szkołę, pracę, wracamy po wakacjach do codziennej rutyny. Bardzo lubię te nowe, wrześniowe początki. Mniej więcej mam zakrojony plan działań na ten miesiąc. Mam też listę dziewięciu książek, które we wrześniu będą miały swoją premierę  i których jestem bardzo ciekawa. Oto i one!

Wszechświat w Twojej dłoni

WSZECHŚWIAT W TWOJEJ DŁONI

Data premiery: 13 września

Wydawnictwo Otwarte

Niebo i jego bezkres od dawna mnie fascynują. Konstelacje gwiazd czy deszcze perseidów podziwiam od lat spędzając letnie noce leżąc na trawie. Kiedy ujrzałam okładkę tej książki zachwyciłam się i przepadłam. To mój must have! W okolicach premiery na blogu pojawi się recenzja i będzie tutaj.

Książkę napisał uczeń Stephena Kinga Christophe Galfard i ma on nas zabrać w piękną podróż 10 milionów lat świetlnych od Ziemii. Bez skomplikowanych terminów i naukowego bełkotu dowiesz można odkryć jak piękny jest Wszechświat. Kto się pisze? Bo ja bardzo!

 

 

 

Atlas lądów niebyłych

ATLAS LĄDÓW NIEBYŁYCH

Data premiery: 12 września

Wydawnictwo Rebis

Geografia była moim ulubionym przedmiotem w szkole. A globusy i atlasy przeglądałam odkąd tylko pamiętam. Teraz to wszystko zastąpiło Google Maps z Street View razem wzięte. Ale tego jak ludzie wyobrażali sobie jak wygląda świat Google Maps nam nie pokaże.  „Atlas lądów niebyłych” opracował Edward Brokke-Hitching, który jest nieuleczalnym mapofilem ( nie wiedziałam, że można być mapofilem!!!). Mam nadzieję, że to będzie piękna książka nie tylko pod względem merytorycznym ale i wizualnym

 

 

Rośliny nas ocalą

ROŚLINY NAS OCALĄ

Data premiery: 13 września

Wydawnictwo Muza

Mój roślinny bzik trwa nadal i ma się dobrze. Kolejny tytuł traktujący o cudownych roślinach w mojej biblioteczce nie zawadzi. Nie od dziś wiadomo, że zioła mogą skutecznie leczyć wszelkiego rodzaju schorzenia.

Zapoznanie się z właściwościami roślin leczniczych to dobra praktyka w dobie aptek przepełnionych chemicznymi specyfikami na wszystko.  Książka Miriam Borovich może nam to ułatwić.

 

 

 

 

MĄDROŚĆ I CUDA ŚWIATA ROŚLIN

Data premiery: 20 września

Wydawnictwo Marginesy

Oto kolejna książka w zestawieniu poświęcona roślinom. Cóż. Jak szaleć to szaleć. Książka Jane Goodall została wydana już w 2015 roku. Wtedy to ja o roślinach guzik wiedziałam i mało mnie ten temat interesował. Obecnie książka słynnej i cenionej badaczki szympansów musi znaleźć się na moich półkach. Do tego ta okładka (awww!).

 

 

1000 SŁÓW

Data premiery: 26 września

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Profesora Bralczyka to ja mogę słuchać i czytać zawsze i wszędzie.

„Obok słów wielkich, które każą stawać na baczność, będą też słowa-perełki, które swoim brzmieniem, historią, znaczeniem, emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia. ”

Ja czekam cierpliwie… i doczekać się nie umiem. Coś czuję, że to będzie bestseller.

 

 

KAWA. INSTRUKCJA OBSŁUGI NAJPOPULARNIEJSZEGO NAPOJU NA ŚWIECIE

Data premiery: 27 września

Wydawnictwo Otwarte

W tym przypadku komentarz jest chyba zbędny… Dla mnie jako pierwszego kawosza w powiecie ta pozycja jest obowiązkowa.

Od dobrych kilku lat szukam dobrej książki o kawie. Mam nadzieję, że ta propozycja okaże się zacna i godna uwagi. Bo niestety żadna z dotychczasowych ani na krok nie zbliżyła się do mojego wyimaginowanego ideału

 

 

 

 

DŻENTELEM W MOSKWIE

Data premiery: 27 września

Wydawnictwo Znak

Przyznaję się bez bicia. Zachwyciła mnie okładka. Cóż poradzę…

Do tego rosyjskie klimaty zawsze mi w duszy grały. Kiedy przeczytałam, że ta książka to miłosna pieśń o Rosji, od razu wpisałam ją  na listę moich książkowych zakupów. Nie mogło być inaczej

„Dżentelmen w Moskwie ” od dnia premiery gości na liście bestsellerów New York Timesa.

 

 

 

 

OSKARŻENIE

Data premiery: 27 września

Wydawnictwo Czwarta Strona

Nowa Chyłka i Zordon na horyzoncie! Wciągnęła mnie ta seria od pierwszego tomu.  Choć nie tak bardzo ja ta o Forście, to bardzo ją lubię. Czytanie kolejnych tomów to po prostu bardzo naturalny odruch.

Z czym tym razem będą musieli zmierzyć się Chyłka i Zordon?

Ciekawi? Bo ja tak!

 

 

 

 

 

 

PRYWATNE ŻYCIE ŁĄKI

Data premiery: 27 września

Wydawnictwo Czwarta Strona

„To najbardziej inteligentna i wciągająca książka przyrodnicza, jaką będziecie mieli przyjemność przeczytać!”

Taką mam nadzieję.  Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami z zagranicy umieściłam ją na mojej liście. Tego typu książki chyba jeszcze nie czytałam. Muszę się przekonać.

 

 

 

 

 

 

To na tyle. Wyszło bardzo przyrodniczo i geograficznie.

Dajcie znać, na którą z tych premier czekacie. A może zainteresowało Was zupełnie coś innego?