Will – Mark Manson, Will Smith

Will – Mark Manson, Will Smith

Will Smith, nie jest moim ulubionym aktorem, jestem przekonana, że nie widziałam wszystkich filmów z jego udziałem. Z tego co pamiętam w niektórych kreacjach bardzo mnie irytował, np w filmie „Uryte piękno”. Jednak moje postanowienie, by czytać każdą biografię, która wpadnie mi w ręce czy oko jest nieubłagalne ( takie moje prywatne wyzwanie). Co do biografii Willa to zachwyciła mnie okładka. Cóż czasem tak bywa. Jednak kooperacja Marka Mansona i głównego zainteresowanego ma do zaoferowania o wiele, wiele więcej. Muszę przyznać, że była to dla mnie dość zaskakująca i pouczająca lektura.

OPIS

Will Smith miał wszelkie powody, by uważać, że osiągnął w życiu sukces: nie tylko zrobił oszałamiającą karierę, wspinając na sam szczyt świata rozrywki – wprowadził tam także całą swoją rodzinę. Tyle tylko, że jego bliscy wcale nie byli tym zachwyceni: czuli się jak gwiazdy w cyrku Willa, odgrywając przez siedem dni w tygodniu role, o które wcale nie prosili. To pokazało się, że Will musi się jeszcze wiele nauczyć.

Autobiografia Willa Smitha, napisana z pomocą autora sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellera „The Subtle Art Of Not Giving a F*ck” – Marka Mansona, to owoc procesu poznawania samego siebie i odkrywania możliwości własnej woli; to opowieść o tym, co można dzięki niej osiągnąć i od czego można się dzięki niej uwolnić. To historia człowieka, któremu udało się zapanować nad swoimi emocjami, napisana w taki sposób, by pomóc czytelnikowi okiełznać jego własne. Niewielu z nas będzie miało okazję doświadczyć ogromnej presji towarzyszącej publicznym występom na największych scenach świata. Wszyscy jednak możemy sobie wyobrazić, jak to, co napędza nas na pewnym etapie naszej życiowej drogi, może okazać się zbędnym balastem, przeszkodą na kolejnych etapach życia. Połączenie uniwersalnej mądrości oraz fascynującego życiorysu Willa Smitha sprawia, że „Will” to książka wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju – tak jak jej autor i główny bohater.

PASJONUJĄCA BIOGRAFIA

Autobiografia Willa Smitha sprawiła, że kompletnie zafascynował mnie jego życiorys i droga, którą pokonał i pokonuje nadal. Z książki wyławia się obraz człowieka, który długo szukał samego siebie, a odkrywanie własnych możliwości to trudna i żmudna praca. Z tej publikacji bije ogromna szczerość i pokora wobec tego co przynosi los. Will Smith dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami, doświadczeniami i sytuacjami, które go ukształtowały i ani trochę nie jest w tym zbyt patetyczny. Co bardzo sobie cenię. Opowiadając o ważnych dla niego relacjach, ukazuje swoją drogę do sukcesu i pewności siebie, i że to nie była tylko jego zasługa, że zawsze stali za tym inni ludzie, którzy go wspierali. I to jest piękne.

Napisaną z pomocą Marka Mansona biografię Willa Smith`a czyta się bardzo przyjemnie, i jest to zaskakująco porywająca lektura. Jest błyskotliwie i bardzo zabawnie, anegdota goni anegdotę i nieraz zaśmiałam się pod nosem.

To godna uwagi rzecz. Dobrze napisana i wciągająca.

Jeśli lubicie czytać biografie, a może cenicie pracę Willa Smitha jako aktora, producenta i muzyka, to bardzo polecam.

MOJA OCENA: 7/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Insignis