Stowarzyszenie magicznych jednorożców – Selwyn E. Philips

Stowarzyszenie magicznych jednorożców – Selwyn E. Philips

Lubię czasami przenieść się do świata, który jest kompletnie inny i na wskroś magiczny, który odrywa od rzeczywistości i sprawia, że nastrój błyskawicznie się poprawia.  Selwyn E. Philips zaprasza do świata jednorożców. Niezwykle barwnego i ciekawego! 

STOWARZYSZENIE MAGICZNYCH JEDNOROŻCÓW

Jednorożce mają mnóstwo zwolenników na całym świecie. Ostatnio cieszą się szczególną popularnością  i występują pod postacią niemal każdego popularnego gadżetu.

„Stowarzyszenie magicznych jednorożców” to coś zupełnie nowego jeśli chodzi o te stworzenia. Nie żaden gadżet czy dodatek. To skarbnica wiedzy o jednorożcach w czystej postaci. Poradnik o tym jak je rozpoznać i odnaleźć. W dodatku fenomenalnie wydany, ale o tym później.

Selwyn jako sto pierwszy prezes stowarzyszenia zaprasza nas do tego magicznego świata niebywałą opowieścią zasypując czytelnika mnóstwem faktów o jednorożcach. Mamy okazję poznać te stworzenia od podszewki. Selwyn opowiada ich historię, jak je odkrywano, opowiada o pożywieniu i różnych gatunkach jednorożców. Opowiada siedem różnych legend, a każda z nich traktuje o innym gatunku. Na końcu każdej z nich podaje najistotniejsze fakty na ich temat. Autor zawarł również „praktyczną” mapę, która zdradza gdzie jaki gatunek jednorożca występuje i gdzie można go spotkać. W książce znajduje się poradnik o tym jak komunikować się z nimi, jak je tropić i rozpoznawać ślady. Selwyn oczywiście zaprasza czytelników do stowarzyszenia. By jednak zostać członkiem trzeba rozwiązać kilka zadań, które znajdują się na końcu książki.

ZAPIERA DECH

Ta niby cienka książka jest naszpikowana pięknymi ilustracjami autorstwa Helen Dardik oraz Harry`ego i Zanny Goldhawk. Każda strona to majstersztyk, a dbałość o szczegóły jest niewiarygodna. Niesamowita spójność treści z ilustracjami sprawia, że czytelnik przenosi się do innego wymiaru i nie może się oderwać od lektury czy nawet samego podziwiania świetnych grafik. Można uwierzyć w istnienie jednorożców! Zaraz… Przecież one istnieją! „Stowarzyszenie…” to magiczna lektura, która niesie ze sobą ważny przekaz i dobre wartości. Piękna otoczka to to tylko dodatek, uzupełnienie uniwersalnej i mądrej treści.

PODSUMOWANIE

Księga o jednorożcach jest dopracowana do perfekcji. Piękna i mądra, subtelna i wzniosła! Sama mogę ją przeglądać godzinami, a za jakiś czas chętnie wrócę do lektury. Dawno nie miałam w rękach tak wspaniale wydanej książki  (nie tylko) dla dzieci.

„Stowarzyszenie magicznych jednorożców” to idealny prezent dla małych i dużych wielbicieli jednorożców. Niejedno dziecko będzie ją przeglądać bez końca, a dla nieco dojrzalszego czytelnika będzie to prawdziwa perełka i skarb w domowej biblioteczce.

Trochę mam problem z określeniem wieku młodego czytelnika. Myślę jednak, że zadowoli dzieci w wieku od 6 do 10 może 11 lat. Nie mówiąc już o prawdziwych pasjonatach jednorożców!

Książkę możecie kupić na stronie Slimebox.pl. Obecnie jest w świetnej cenie.

A i jeszcze zapraszam do wzięcia udziału w QUIZIE. Sprawdźcie jaki jest Wasz jednorogi patron!

„Stowarzyszenie magicznych jednorożców w trzech słowach: prawdziwa gratka dla wielbicieli pięknych ilustracji i jednorożców

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję portalowi Slimebox.pl