Naturalna apteczka – Fern Green

Naturalna apteczka – Fern Green

Ostatnio w moje ręce wpadła nowa książka autorstwa  Fern Green  „Naturalna apteczka”. Kilka lat temu właśnie z jej książki nauczyłam się gotować owsianki przeróżnej maści.  Natomiast „Naturalna apteczka” to zbiór niemal 100 przepisów, które pomogą zaradzić codziennym problemom zdrowotnym. Można w niej znaleźć mnóstwo domowych sposobów na codzienne dolegliwości i bolączki, dobrze pogrupowanych i przejrzyście przedstawionych.

NATURALNA APTECZKA – MAŁE KOMPENDIUM WIEDZY

Książka dzieli się na dziewięć rozdziałów, każdy z nich zawiera receptury na inną kategorię dolegliwości, a trzy z nich zawierają przepisy na różne mikstury i dolegliwości osobno dla kobiet, mężczyzn, niemowląt i dzieci.

Książka jest bardzo ładnie wydana, na kredowym papierze i w minimalistycznym stylu, a co za tym idzie jest sporo miejsca na notatki ( w takich książkach bardzo lubię je robić- dopisywać zmiany w recepturach itp, spostrzeżenia, smak itd). Każdy przepis znajduje się na dwóch stronach w książce i zawiera zdjęcia produktów, które potrzebne są do danej receptury oraz zdjęcie produktu po przygotowaniu – gotowego. Jestem mile zaskoczona tym, że właśnie tak to zostało zaprezentowane – jest to bardzo pomocne. Każdy przepis zawiera podstawowe informacje jak czas przygotowania czy dawkowanie, jest też dokładny opis jak przygotować daną miksturę, listę i ilość potrzebnych składników oraz najważniejsze – wskazani do stosowania.

Toniki, napary, nalewki, syropy czy okłady – ich przyrządzenie, dzięki książce Green Fern nie jest już wiedzą tajemną. Bardzo mnie zaciekawił rozdział z recepturami dla kobiet, napewno skorzystam z niego nieraz, jak i innych z resztą też.

Zdaję sobie sprawę, że tego typu przepisy znajdziemy bez problemu w sieci. Ja jednak lubię mieć je w jednym miejscu i na półce, co więcej dzięki nim sięgam później do sieci po więcej, bo książka mnie w jakiś kwestii zainspirowała.

MOJA OCENA: 7/10

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Buchmann